Parkelam Ürün Temizleme & Bakım

Parkelam Ürün Temizleme & Bakım Parkenizin bakımı ve dikkat edilmesi gereken detaylar:

Parkenizin günlük temizliği için elektrikli süpürge veya yumuşak el süpürgesi kullanın.

Leke ve kirler, hafif nemli bezle kolayca silinebilir. Parkenizi silmeden önce bezi iyice sıktığınızdan emin olun.

Temizlik suyuna sadece sıvı sabun konulması temizlik için yeterli olacaktır. Temizlik kimyasalı ve alkol bazlı temizlik ürünleri kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

Döşemenizin uzun yıllar boyu ilk günkü güzelliğini koruyabilmesi için yaya trafiği yoğun bölgelerde (kapı girişi gibi), parkenizin üzerine paspas ya da halı gibi malzemeler sermenizi öneririz. Sıklıkla hareket ettirilmesi gereken ağır mobilyalarınızın ayaklarına keçe, kauçuk türü yumuşak malzemelerin yapıştırılması çizilmeyi önleyecektir.

Parke döşenecek alanın döşemeye uygun olup olmadığını bayimize mutlaka kontrol ettirin.

Dekorasyon yapılan bir mekanda parke, montajı en son yapılacak üründür. Kapı, doğrama ve camlar takılmış; boya, kartonpiyer işlerinin bitmiş olması gerekir.

Döşemenizin uzun yıllar borunca ilk günkü güzelliğini koruyabilmesi için ev ve ofislerinizde yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde (kapı girişi gibi) paspas yada halı gibi malzemeleri parkenizin üzerine sermenizi tavsiye ederiz. Sıklıkla hareket ettirilmesi gereken ağır mobilyalarınızın ayaklarına küçük tekerlekler takmanız bu mobilyaların parkenize zarar verme riskini azaltacaktır.

Parkelam hijyenik ve kolay temizlenebilen bir malzemedir. Yumuşak bez dokulu özellikli temizlik bezleri ve elektrikli süpürgenin parke temizlik aparatları ile temizlik yapmak yeterli olacaktır.

Toz ve kirin yoğun olduğu; örneğin kapı önlerinde ve mağaza girişlerinde paspas vb. kullanılmalıdır. Daha iyisi kapı önlerinde üç yada dört sıra seramik esaslı malzeme kullanılarak Parkelam döşenmesi önerilmektedir.

Mutlaka mobilyaların ayaklarına keçe yada kauçuk altlık takılması uygun olacaktır.
Haber & Duyurular : Sözcan Parke Kapı satışı ile hizmetinizde! Haberin devamı >